Κατηγορία θεολόγου: ΙΕΡΕΙΣ

1 Επιμελήθηκε και διόρθωσε το 1563 το εκδοθέν Ωρολόγιον.

2 Στο τέλος του Ωρολογίου προσάρτησε το «Σύνταγμα εκ των θείων και ιερών κανόνων και των εκκλησιαστικών παραδόσεων των αγίων πατέρων».

3 Το 1588 εξέδωσε στη Βενετία στην οικία Πέτρου Τζανέτου και με επιμέλεια του ιερέα Βλαστού Κρητός, του επονομαζομένου Πουνιαλέτου τα «Περί συγγενείας βαθμών ή συνοικεσίων».

4 Σχόλιον διασαφητικόν «περί των του θείου βαπτίσματος Βαλσαμών (γρ. Βαθμών) του αυτού Ζαχαρίου ιερέως»

5 Στίχοι ιαμβικοί εις την υπεραγίαν Θεοτόκον, και έτεροι εις την αφιέρωσιν του Ενετίσι ναού του μεγαλομάρτυρος Γεωργίου των Γραικών

6 Ανταποκρίσεις των Ελλήνων προς τας ερωτήσεις του Κλαυδίου (γρ. Καρόλου) της Γουΐσης, καρδινάλεως Λουθιραγγίας. Δημοσιεύτηκε από τον Λάμιο στην Φλωρεντία το 1738

7 Δωδεκάστιχο ηρωελεγείο επίγραμμα στην έκδοση του Τουρριανού